Kendisine tokat attığı için tutuklanan kocasının tahliyesini istedi

21

Kayseri’de meydana gelen olayda 5 yıllık evlilikleri olan Mehmet ve Kader N. çifti aralarında bir tartışma yaşadıkları esnada Mehmet N tartışma esnasında eşine bir tokat atması sonucu gözünde morarma olan Kader N. polis merkezine giderek eşinden şikayetçi oldu.

Mehmet N. ertesi gün eşinden özür dileyince Kader N. polis merkezine giderek eşi hakkındaki şikayetinden vazgeçmesine rağmen N. hakkında ‘basit yaralama’ suçundan kamu davası açıldı.

Mehmet N. Kayseri 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde Mart ayında görülen karar duruşmasında, Mehmet N.’ye 5 ay hapis cezası verirken karı koca birlikte çıktıkları Kapadokya tatilinde polis tarafından durdurulduklarında hakkında 5 ay kesinleşmiş hapis cezasının tespit edilmesi sonucu gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Kader N. eşi hakkındaki şikayetini geri çekmesine rağmen dava açıldığını ifade ederek “Eşimle tartışırken bana tokat attı. Bunu duyan yakınlarımın dolduruşuna gelerek kocamı polis merkezine giderek şikayet ettim. Daha sonra eşim özür dileyince şikayetimi ertesi gün geri çektim. Ama eşime mahkeme 5 ay hapis cezası vermiş. Avukatlara danışınca cezasının 1 yıldan az olduğu için cezaevinde yatmayacağını söyleyince bizde karara itiraz etmedik. Ama şimdi eşim tutuklanarak cezaevinde yatıyor ve 55 gündür cezaevinde suçsuz yere yatıyor. Eşimi şikayet ettiğim için çok pişmanım. Devlet büyüklerimden yardım istiyorum, lütfen eşimi hapisten çıkarın” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.