Haraç vermeyen lokanta sahibi bıçaklandı

109

İzmir’in Yeşilova semtinde meydana gelen olayda Erol Güvenç adlı bir kişi iddialara göre  Serdar S. isimli kişinin yıllardır kendisinden para istediğini, vermediği zaman da beraberine aldığı kişiler ile iş yerine gelip, çalışanlarına saldırdığını öne sürdü. Erol Güvenç polise giderek Serdar S. hakkında şikayetçi olurken verdiği şikayet dilekçesinde “Dükkanıma pandemi döneminde zaten az müşteri gelirken bunlar yüzünden o müşteriler de kaçmasın diye birkaç kez para verip başımızdan savdık; Biz verdikçe daha çok gelmeye başladılar. Ayrıca dükkana gelip yemek yiyip para ödemeden çıkmaya da başladılar ve üstüne yine haraç istediler. Para veya yemek vermeyince de bize saldırıyorlar” dedi.

Bugüne kadar Serdar S. ve arkadaşları tarafından defalarca tehdit edildiklerini söyleyen Güvenç, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Müşteriler azaldı, daha önce 40 kişi çalışırken şimdi 3-5 kişi ile çalışıyoruz. Bunlar yüzünden burayı kapatacak duruma geldik. En son 15-20 kişi gelip bana ‘Eğer şikayetçi olursan ailene şöyle yaparız, sana böyle yaparız’ diyerek, gözümüzü korkuttular. Gelip masalarımızı dağıtıp, çalışanlarıma saldırdılar” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta yine işyerime gelerek aramızda çıkan tartışmada bacağıma bıçak sapladı diye iddia eden Erol Güvenç, “Bu kişi aynı zamanda madde bağımlısı. Sadece ben değil tüm esnaf arkadaşlarımız şikayetçi. Bu kişilerden kurtulmak için yetkililerden yardım istiyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.