İstanbul’da silahlı çatışma

19

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde akşam saatlerinde bir börekçide 3 kişi otururken yanlarına gelen husumetlileri ile arasındaki tartışma bir anda silahlı çatışmaya dönmesi üzerine olayda 3 kişi açılan ateş sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılırken vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbul Kağıthane Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan bir börekçide iddialara göre burada börek yiyen 3 kişinin yanına gelen husumetlileri arasında çıkan silahlı çatışma sonrasında 3 kişi yaralanırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganlar olay yerinden yaya olarak kaçtıkları tespit edildi. Yaralanan kişilerden ikisi kendi imkanlarıyla diğer yaralı ise olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından bir  ambulansla Kağıthane Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken polis saldırganların yakalanması için çalışmalara başladıç

Vatandaşların ihbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edilirken polis ekipleri silahlı saldırının gerçekleştiği börekçide incelemelerde bulunarak saldırıyı gerçekleştiren kişilerin tespiti için çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtları inceleme altına alındı.

Silahlı saldırının gerçekleştiği sokak üzerinde tezgahı bulunan bir kişi verdiği ifadesinde “İçeriden birden silah sesleri gelmeye başladı. Börekçide silahlı saldırıya uğrayanlardan biri 16 yaşlarında bir çocuktu. Yaralandığı için elimde bayılınca kendi imkanlarımızla hastaneye götürdük. Diğer yaralılardan birisi karnından yaralandığı için ambulansla hastaneye kaldırıldı. Her şey bir anda gelişti ve börekçide büyük panik yaşandı. Silahlı saldırganlar daha sonra börekçiden koşarak kaçtılar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.