Leblebi atma cinayetinden haksız tahrik indirimi

11

Adana’nın Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda arkadaşlarıyla birlikte Kiremithane Mahallesi’nde bir düğüne giden Sabahattin Narin’in başına leblebi atıldı.

Başına leblebi atılmasına öfkelenen Narin, başına leblebiyi attığını düşündüğü Abdülkadir S. ile tartışmaya başladı. İkili arasında yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine kavgaya Abdulkadir S.’nin arkadaşları da katıldı. Düğünde bulunan vatandaşlar tarafından gruplar sakinleştirilirken taraflar ertesi gün yeniden karşılaştıklarında aralarında çıkan kavga esnasında Abdulkadir S., yanında getirdiği av tüfeğiyle Narin’e ateş ederek ağır yaraladı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla özel hastaneye kaldırılan Sabahattin Narin, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri Sabahattin Narin’in öldürülmesi olayına karıştıkları tespit edilen Abdülkadir S. ile Selim Ö. ve Doğan B.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Polis ekipleri tarafından emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sabahattin Narin’i öldürmekle yargılanan şüphelilerin bugün yapılan karar duruşmasına sanıklar Abdulkadir S., Selim Ö. ve Doğan B., duruşmaya, bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Hakim tarafından son savunması ve sözleri sorulan Abdulkadir S.” Olanlardan dolayı pişmanım, keşke yaşanmamış olsaydı” derken sanıklardan Selim Ö. ise kavgayı ayırmaya çalıştığını ifade ederek tahliyesini talep ederken Doğan B.’de Abdulkadir’in kendisinden havaya ateş etmek için av tüfeğini istediğini ve böyle bir olay olacağını bilseydi tüfeği vermeyeceğini” ifade etti.

Kasten öldürme suçundan yargılanan Abdulkadir S.’yi mahkeme heyeti müebbet hapse mahkum ederken cinayeti haksız tahrik altında işemesinden dolayı cezasını 14 yıla indirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.