Üvey oğlunu döverek öldüren kadın tutuklandı

19

Geçtiğimiz yıl Konya’nın Karahöyük Mahallesi’ne bağlı Pirhasan Sokak’tak meydana gelen olayda Azzam Al Abdullah’ı yatağında hareketsiz halde bulan amcası İsmail Al Abdullah, polis ve sağlık görevlilerine haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk kontrolde Azzam Al Abdullah’ın yaşamını yitirdiğini tespit ettiler.

Otopsi için hastaneye kaldırılan minik Abdullah’ın vücudunda yapılan incelemede, darbeye bağlı çok sayıda morluk olduğu tespit edilmesi üzerine polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalarda babası olaydan yaklaşık 15 gün önce sınır dışı edilen çocuğun, üvey annesi Raaşa Osman ve kardeşleriyle birlikte kaldığı ve üvey annesi tarafından sokaklarda kağıt toplattırıldığı ortaya çıkmıştı.

Polis, yaşanan olayın ardından üvey anne Raaşa Osman’ı gözaltına almıştı.

Raaşa Osman, poliste verdiği ilk ifadesinde “Üvey oğlunu dışarı kağıt toplamak için gönderdiğini ve daha sonra eve geldiğinde vücudunda morluklar gördüm. Bunun nedenini sorunca bana kavga ettiğini söyledi” dediği öğrenildi.

Üvey annenin çelişkili ifadeler vermesi üzerine yapılan çapraz sorgusunda Abdullah’ı eve geç geldiği için hortumla dövüp, defalarca havaya kaldırıp yere attığını itiraf etmişti. Osman, çocuğu daha önce de dövdüğünü itiraf etti.

Polis ekipleri tarafından Abdullah’ın kardeşlerinin alınan ifadelerinde üvey annelerinin Abdullah’ı hortumla dövdükten sonra havaya kaldırıp yere attığını, baygınlık geçirince de yüzüne su döktüğünü, ağzından kan gelmesi üzerine yatağına yatırdığını anlatması üzerine acımasız üvey anne adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.