Duraklara ilan asarak kendisine eş arıyor

23

İlk iki eşinden 8 çocuğu olan ve üçüncü kez evlenmek isteyen Gölcük Piyalepaşa Mahallesi’nde yaşayan 78 yaşındaki Mail Kurt otobüs duraklarına astığı “Emekliyim, Erzurumluyum. 4 adet dairem var. 1’inde ben oturuyorum, 3 tanesinde kiracı var’ ilanla kendisine eş araması sosyal medyanın en çok konuşulan olayları arasında yer buldu.

Mail Kurt üçüncü kez evlenmek istediği kadının en az 50 yaşının altında olmasını şart koşarken yaptığı açıklamada “Ülkemizde bir erkeğe 5 kadın düşüyor ama bana bir tanesi denk gelmiyor. Ben her şeyimi paylaşacak bana hizmet edecek bir eş arıyorum. İlanları her yere astım. İlanlarımda maddi imkanlarımı ve durumumu Allah’ın emriyle peygamberimizin sünnetiyle İmam-ı Azam’ın hissiyatıyla kendime bir eş arıyorum. Emekliyim. 4 tane dairem var. Birinde oturuyorum. 3 tane kiracım var. Mal varlığım bu. Emekliyim, 2 bin 300 TL maaş alıyorum.” şeklinde yazdım. Yazdıklarımda ne bir yalan var ne bir eksik var” dedi.

İlanlar sonrasında kendisiyle evlenmek isteyen 2 kadını çocuklarının beğenmediğini ifade eden Kurt “Evlenmek isteyen kişilerden birisi 66 yaşında ve Ankara’da yaşayan bir kadındı. Çocuklarım bu kadını çocuklarım yaşlı bularak beni vazgeçirdiler. Bir tanede İstanbul’un Ümraniye ilçesinden bir kadın geldi. Ama konuşmalarında devamlı yalanlar söylediğini anlayınca ondan da vazgeçtik. Evlenmek için geleceklerin 50 yaşından küçük olması gerekir. Güzelliğinde kusur varsa biz o kusuru dinimize göre kapatmasını biliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.