Yaşlı kadını dolandıran anne ve kızı yakalandı

25

Samsun’un İlkadım ilçesinde meydana gelen olayda 82 yaşındaki Bülbül K., dolandırıcıların hedefi oldu. Bülbül K.’nın evine giden 16 yaşındaki kızı S.G. ile yaşlı kadının evine giden Çiğdem G., kendilerini bir yakınları olarak tanıtıp ziyarete geldiklerini söyledi.

Anne ve kızı yaşlı kadına yardım etmek bahanesiyle bir miktar para vererek verdikleri parayı kendi yanlarında iken koyup bereketlendirilmesini söylemesi üzerine yaşlı kadın kendisine verilen parayı evdeki parasının yanına koydu.

Anne ve kız paranın koyulduğu yeri öğrendikten sonra yanında getirdikleri meyve suyunu yaşlı kadına verdiler. Yaşlı kadın meyve sularını bardağa koymak için mutfağa gittiğinde anne ve kız evde bulunan 5 bin lirayı çalarak evden ayrılarak kayıplara karıştılar.

Yaşlı kadın parasının çalındığını fark ederek polisten yardım istemesi üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, 6 iş yeri ve 1 halk otobüsünün kamera kayıtlarını inceleyerek anne ve kızını Canik ilçesindeki evlerinde yakalayarak gözaltına aldı.

16 yaşındaki S.G. ifadesi alındıktan sonra Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken  Çiğdem G. Hırsızlık Bürosu’ndaki sorgulanmasının tamamlanmasının ardından. bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi.

Çiğdem G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilirken, S.G. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.