14 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı gerçekleştirenler serbest bırakıldı

31

Aydın’da Bozdoğan ilçesinin kırsal Başalan Mahallesi’nde meydana gelen olayda aralarında amcasının da bulunduğu birkaç yakını ile birlikte lise birinci sınıf öğrencisi N.Ö., keçileri otlatmak için ormanlık alana götürdü.

İddialara göre keçileri götürürken biraz arkada kalan N.Ö. adlı 14 yaşındaki çocuğa arkadan gelen Kayhan D. adındaki bir şahıs ağzını kapatarak yere yatırıp cinsel saldırı gerçekleştirmek istediği esnada N.Ö. Kayhan D.’den elini ısırarak kurtulduktan sonra bağırarak amcasından yardım istedi.

Genç kızın elini ısırarak kurtulması üzerine neye uğradığını şaşıran Kayhan D., koşarak uzaklaştı. Amcasına yaşadıklarını anlatan   N.Ö., daha sonra eve döndüğünde durumu babasına anlatması üzerine baba Hasan Ö. savcılığa giderek Kayhan D. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Kayhan D. 5 gün sonra yakalanarak mahkemeye çıkarıldı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinsel saldırı suçundan Nazilli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Kayhan D., davanın ilk duruşmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip, tahliyesini istedi.

Uzman pedagog eşliğinde mahkemede ifade veren Mağdur N.Ö. de yaşadıklarını anlatarak Kayhan D.’den şikayetçi oldu. Mahkeme heyeti dava dosyasını inceledikten ve tanıkların ifadesi sonrasında 4 ay boyunca tutuklu kalan sanık Kayhan D.’nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Kayhan D.’nin tahliyesine tepki gösteren baba Hasan Ö., “Kızıma cinsel saldırıda bulunan sanığın adli kontrol şartı ile tahliye edilmesi bizi üzdü.” dedi. N.Ö ise “Bana cinsel saldırıda bulunan kişinin tutukluluğunun devamını beklerken tahliye edilmesine çok şaşırdım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.