Tecavüze uğrayan Özbek kadınlar kurtarıldı

63

Konya’da meydana gelen olayda Mehmet Demirbaş ve Ulvi Akbarov, sosyal medyadan tanıştıkları İstanbul’da yaşayan Umıda Juraeva ve Saıdakhon Matkarimova  ile tanışıp birkaç gün telefonla konuştuktan sonra Konya’ya davet ettiler.

Konya’ya gelmeyi kabul eden kadınları almak için İstanbul’a giderek iki kadını alarak Konya’ya geri dönerek kiraladıkları stüdyo daireye yerleştirdikten sonra kadınların pasaportlarına el koyarak cinsel saldırıda bulundular. İki kafadar daha sonra arkadaşlarını da çağırarak kadınlara silah zoruyla fuhuş yaptırdılar.

Polisi arama fırsatı bulan Özbek kadınlar tecavüze uğradıklarını ve silah zoruyla fuhuş yaptırdıklarını ve bulundukları dairede zorla tutulduklarını ihbar etmeleri üzerine harekete geçen Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri belirtilen adrese gitti. Belirtilen adreste kapının kilitli olması üzerine itfaiyeye haber verilerek stüdyo daireye itfaiye merdiveniyle çıkarak tutuldukları daireden kurtarıldılar.

Kadınların kurtarılmasının ardından polis ekipleri Mehmet Demirbaş’ ı evin yakınlarında gezdiği sırada, Ulvi Akbarov’u da evinde gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramada tabanca, kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları paraların hesabını tuttukları üzerinde durulan gelir-gider defteri ile 2 kadının pasaportları ele geçirildi.

İfadeleri alınan zanlıların kadınları zorla tuttukları dairenin yanındaki daireyi kiralayarak kadınlarla müşteriler o evde görüştürdükleri belirlendi. 2 şüpheli,  ‘insan ticareti, fuhşa teşvik, aracılık veya zorlama, cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.