Akademisyen tartıştığı kadının kaburgasını kırdı

20

Konya Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Fevzi Altan Göksu Meram ilçesine giderek bazı eşyaları almak gitti. Burada eşyaları aracına yükleyen Fevzi Altan Göksu, Ayşe Y.’nin otomobilini, otopark çıkışına park etmesi nedeniyle çıkamadı.

Fevzi Altan Göksu aracını çekmesi için Ayşe Y.’nin dairesine giderek aracını çekmesini istedi. Ayşe Y. kısa bir süre sonra otomobilini çekmek için geldiğinde ikili arasında tartışma çıkması üzerine Fevzi Altan Göksu, Ayşe Y.’yi tekme ve tokat atıp, dövdü. Komşuları tarafından Ayşe Y., Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı.

Hastaneye kaldırılarak 3 gün boyunca tedavisi yapılan Ayşe Y. hakkında hastaneden hayati tehlikesi bulunduğu, kaburga kemiklerinde kırıklar oluştuğu ve basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek şekilde yaralandığı yönünde adli muayene raporu verildi.

Ayşe Y.’nin şikayeti sonrası Cumhuriyet savcısının talimatı üzerine Fevzi Altan Göksu, 2 Aralık günü gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığına verdiği ifade sonrası Fevzi Altan Göksu, çıkarıldığı 3’üncü Sulh Ceza Hakimliğince suçun vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumu ve suçun ‘katalog’ suçlardan olması göz önüne alınarak, tutuklandı.

Yürütülen soruşturma sonunda Fevzi Altan Göksu hakkında, ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi. İddianame, Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.