25 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti

35

Özbekistan uyruklu 2 çocuk annesi Shakhnoza Yuldasheva Rize’nin Güneysu ilçesi Başköy köyünde önceki akşam topladığı çayları teleferikle taşımak isterken teleferiğe takılan halatların takılması sonucunda teleferiğin ani hareket etmesi sonucu halatlar tarafından savrulan Yuldasheva, yaklaşık 25 metrelik yamaçtan düşerek yaralandı. Yuldesheva’nın teleferikten düştüğünü gören komşularının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Yuldesheva ambulansla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmasına rağmen buradaki doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bölgede yaşayanlar için teleferik olmadan bir yaşamın söz konusu olmayacağını söyleyen Başköy köyünde çay tarımı yapan Mustafa Kalender, “Bizim için teleferik ne ise başka bir yerde traktör aynı şeyi ifade eder. Biz teleferikleri hem evimize yük taşımak ve topladığımız çayları taşımak için kullanmak zorundayız. Bu bölgede yol olmayan yerlerde ulaşım sadece teleferik sayesinde sağlanıyor. Bu ne ilk kaza ne son kaza olacak. Daha öncede bu tarz kazalar meydana geldi ve insanlar hayatlarını kaybetti.

Yuldeshheva’nın ölümüne neden olan teleferiğin yeni kurulduğunu belirten başka bir köylü ise “Bu teleferik yeni takıldı. Bu yüzden hayatını kaybeden kadın biraz acemilik yaşadı ve hayatına maloldu. Buradaki tüm teleferikler kontrol edilmeli. Her bindiğimizde korkarak biniyoruz ama buna mecburuz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.