Biyolojik babasından 351 bin lira tazminat kazandı

26

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olarak çalışan evli ve 1 çocuk babası Cihan Altın çalıştığı otobüsü ile seferini yaparken bir yolcu kendisine yaklaşarak “ Sen Kömürcü Orhan’ın oğlu değil misin? Al şu bin lirayı babana ver. Babana daha önceden aldığımız kömürden dolayı borcumuz var” dedi. Yolcunun kendisine böyle söylemesi üzerine büyük bir şaşkınlık yaşayan Cihan Altın otobüsü durdurarak otobüsten kendisine para vererek inen kişinin peşinden koşarak “Beni birisiyle karıştırdınız” demesine rağmen bu sözünü kabul ettiremedi. Parayı veren kişi yine ısrarla “Sen kömürcü Orhan’ın oğlusun” diyerek, uzaklaştı.

Mesaisinin ardından hemen eve giderek annesine yaşadıklarını anlatmasına rağmen annesinin sessiz kalması üzerine merakı daha da artan Cihan Altın tüm ailesini ve akrabalarını eve davet ederek yaşadıklarını anlatınca kendisinden 24 yıldır saklanan gerçek ortaya çıktı. Babasının kendi öz babası olmadığını öğrenen Altın mahkemeye müracaat ederek DNA testi yaptırdı. Mezarda yatan babası bildiği Yaşar Yıldırım ile hiçbir akrabalık bağının bulunmadığını öğrenmesinin ardından akrabalarını tekrar toplayıp, gerçek babasının kim olduğunu sordu. Annesi oğlunun baskılarına dayanamayarak babasının ‘Orhan Karaca’ olduğunu söyledi.

Annesinden aldığı bilgiler doğrultusunda babasının Muğla’nın Ula ilçesinde yaşayan bir iş adamı olan Orhan Karaca’ olduğunu tespit ederek öz babası ile irtibata geçti. Babasının soyadını kullanmak istemesine rağmen babasının kabul etmemesi üzerine öz babasına Muğla Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, 2017 yılı mayıs ayında ‘babalık’ davası açtı. Açtığı davayı kazanan Cihan Altın bu kez babasının kendi soyadını kullanmasına izin vermediği ve babalık görevini yerine getirmediği için hakkında 355 bin liralık tazminat davası açtı. Mahkeme sonucunda kendisine 351 bin lira tazminat verilirken babası ve avukatlarının davayı temyize götürdüğünü açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.