Adana kahraman imamı konuşuyor

55

Adana’da Yeşil Bulvar’da meydana gelen olayda iddiaya göre Yeşil Bulvar’dan Mithat Özsan Bulvarı’na  doğru seyreden sürücü Caner Bacaksız, yanındaki bir kadınla giderken, aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek aracıyla birlikte sılama kanalına düştü.

Bir otomobilin sulama kanalını düştüğünü gören Adana’da imamlık görevine devam eden Şuayip Tek bir an dahi düşünmeden sulama kanalına atlayarak önce otomobilin direksiyon koltuğunda oturan Caner Bacaksız’ı kurtardı. Ardından sulama kanalına tekrar girerek araçta bulunan kadını kurtarmak isterken zorlanması üzerine çevredeki vatandaşların yardımıyla kadını da sulama kanalından çıkarttı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken sulama kanalından kurtarılan iki kişi olay yerine gelen ambulansa alınarak hastaneye götürülürken olay yerine gelen polis ekipleri kaza ile ilgili çalışma yaparken sulama kanalına düşen otomobil gelen vinç vasıtasıyla çıkarıldı.

İki kişiyi kurtaran imam Şuayip Tek, 2 yıl önce eşi Emine Tek ve bir kadın misafiriyle birlikte otomobiliyle giderken direksiyon hakimiyetini kaybedip sulama kanalına düştüklerini belirterek, “Bende daha önce aracımla sulama kanalına düşmüştüm. Aracımda bulunanlarla kendi imkanlarımızla kurtulmuştuk. Bugün buraya tesadüfen gelmiştim. Otomobilin sulama kanalına düştüğünü görünce düşünmeden sulama kanalına atlayıp önce erkeği çıkardım. Araçta bulunan kadını kurtarmak için geri döndüğümde takatimin düşmesi üzerine çevredeki gençler gelerek yardım ettiler ve birlikte kadını da çıkardık. Başıma böyle bir şey geldiği için bunu en iyi ben anlarım. Ben sadece insanlık görevimi yaptım. Başıma böyle bir şey gelmemiş olsaydı dahi yine yapardım dedi.

Ambulansla Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırılan 2 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.