Yaşlı adam cinsel ilişki yaşamak isterken hayatının kabusunu yaşadı

32

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesi Gazlıgöl beldesinde meydana gelen olayda Iraklı Nabel Awad Jasim iddialara göre cinsel ilişki yaşamak için Shurooq Khudhaır A. ile telefonla görüştükten sonra bir villaya gitti. Jasim villanın alt katında cinsel ilişki yaşayacağı kadınla konuşurken villanın üst katından inen Ahmed Sabah ve Bryar Amın Khudıda H. tarafından darp edilerek yaşlı adamın ellerini plastik kelepçe, ağzını ise kestikleri çarşaf ile bağlayarak rehin aldı.

Yaşlı adamı rehin alan şüpheliler daha sonra yaşlı adamın Irak’ta yaşayan oğlunu görüntülü olarak arayarak yaşlı adamı serbest bırakmak için 10 bin dolar fidye istedi. Yaşlı adamın oğlunun fidye vermeyi reddetmesi üzerine şüpheliler yaşlı adamın cep telefonu ile üzerinde bulunan ev, çelik kasa anahtarı ve pasaportunu alarak yaşlı adamın evine gittiler.

Şüpheliler eve girerek evin içerisinde bulunan kasayı açarak içerisinde bulunan 41 bin Amerikan Doları ve 250 bin Irak Dinarı’nı çaldıktan sonra villaya geri dönerek yaşlı adamın otomobile alarak olay yerinden kaçtılar.  Nabeel Awad Jasim A.H. Kendi imkanları ile elindeki plastik kelepçeden kurtulan yaşlı adam yaklaşık 7 saatlik bir esaretin sonunda karayoluna çıkarak vatandaşlardan yardım istedi. Yaşlı adam daha sonra evine gittiğinde kasasında bulunan paraların da çalındığını görerek polise giderek şikayetçi oldu.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri şikayet üzerine başlattıkları çalışma sonrasında şüphelilerin kaçarken kullandıkları Nabeel Awad Jasim A.H.’ya ait aracı takibe alan ekipler otomobilin İstanbul’da olduğunu tespit etti.

Ekipler şüphelilerin aracı İstanbul’da terk ettikten sonra başka bir araç ile Afyonkarahisar’a geri döndüklerini öğrendi. Şüphelilerin adreslerini tespit eden polis ekipleri düzenledikleri eş zamanlı operasyonla Shurooq Khudhaır A., Ahmed Sabah A. ve Bryar Amın Khudıda H.’yı kıskıvrak yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.