Teröristin sağ kolu Diyarbakır barosu avukatı çıktı

20

3 Ekin günü Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan Yıldırım-7 operasyonunda, 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. Terör örgütüne bağlı teröristlerle yaşanan çatışmada ölü ele geçirilen teröristlerden birinin, terörden arananlarda ‘Kırmızı’ kategoride yer alan sözde Orta Saha Amed Eyaleti Özel Güç (Kalender) sorumlusu ‘Amara Doktor’ kod adlı ‘Müzeyyen Aydınlı’ olduğu tespit edilmişti.

Yapılan Yıldırım-7 operasyonunda ölü olarak ele geçirilen teröristlerden Müzeyyen Aydınlı’nın üzerinde yapılan aramalarda örgüte ait materyaller ve fotoğraflara el konulurken ölü ele geçirilen Müzeyyen Aydınlı’nin başka bir kadınla samimi pozları ortaya çıktı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırmalar sonrasında ölü olarak ele geçirilen Müzeyyen Aydınlı’nın üzerinden çıkan fotoğraftaki kişinin kimliği tespit edildi. Müzeyyen Aydınlı ile samimi poz veren kadının Diyarbakır Barosuna kayıtlı Merve Nur Doğan isimli avukat olduğu, belirlenirken, Merve Nur Doğan adlı teröristin örgüte 2018 yılında katıldığı ve Doğa Dilşa (Bese) kod adını aldığı tespit edildi. Merve Nur Doğan jandarma ve emniyetin müşterek operasyonu ile terörist saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı.

Çoklu baro eylemlerine karşı çıkmak amacıyla Diyarbakır Barosu tarafından düzenlenen eyleme de katıldığı tespit edilen Merve Nur Doğan, baro başkanı Cihan Aydın’ın  ‘Baroları 1,2,3 diye numaralandırarak avukatları ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve örgütsüz bırakmayı amaçlıyorlar’ açıklamalarına destek vermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.