Doğalgaz faciası

30

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ali Emiri 4.Sokak üzerinde bulunun bir apartmanda aynı zamanda avukatlık bürosu olarak kullanılan bir dairede yaşayanlara ailelerinin ulaşamaması üzerine yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ve sağlık ekipleri adrese gelerek kapıyı çalmalarına rağmen açılmaması üzerine kapıyı kırarak içeri giren ekipler tarafından avukat Ömer Baran ve eşi Müjde Baran ile stajyer avukat Mahsun Akbaş’ın cesedi bulundu.

Daire kapısını kırarak içeri giren polis ve sağlık ekipleri girişte yoğun gaz kokusunun tespit ederek yaptıkları kontrol sonrasında mutfaktaki ocaklardan birinin açık olduğu belirlenerek açık olan ocak kapatılarak dairenin pencereleri açılarak daire havalandırıldı.

Olay yerinde yapılan incelemeler sonrasında cesetler, otopsi yapılmak üzere hastaneye götürüldü. Dairede hayatlarını kaybeden avukat Ömer Baran ve eşi Müjde Baran ile stajyer avukat Mahsun Akbaş’ın kesin ölüm nedenleri detaylı otopsinin ardından belirleneceği bildirildi.

Olay yerine Baran’ın yakınları ve bazı meslektaşları gelirken dairede hayatını kaybeden avukat Ömer Baran’ın görme engelli olduğu öğrenildi.

Doğalgaz zehirlenmesi sonucu hayatlarını kaybeden görme engelli avukat Ömer Baran, eşi Müjde Baran ve stajyer avukatı Mahsun Akbaş’ın yaşamını yitirdiği haberini alan yakınları, evin bulunduğu sokağa geldi. Aileler, burada uzun süre gözyaşı döküp, ağıt yakarak, sinir krizi geçirdi.

Yaşanan üzücü olay sonrasında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Olay Yeri İnceleme ekipleri, 3 kişinin ölümüyle ilgili avukat Ömer Baran’ın evinde araştırma başlattı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.