Düğün davetiyesinde maske uyarısı yapan damat koronavirüsten hayatını kaybetti

22

19 Temmuz günü dünya evine giren Ordu’da yaşayan ve berberlik yapan Tarık Kul, önceki hafta rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan testler sonucunda Kul’un corona virüsü testi pozitif çıktı. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine Ordu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan Kul, önceki gün hayatını kaybetti. Coronavirüs yüzünden hayatını kaybeden Kul’un cenazesi corona virüsü tedbirleri kapsamında Kumru ilçesinde toprağa verildi.

Kendisine ait kuaför dükkanında corona virüsü önlemlerine büyük özen gösteren Tarık Kul’un düğün davetiyesine de ‘Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım’ yazarak davetlileri uyardı öğrenildi.

Oğlunu kaybeden baba Hüseyin Kul, oğlumu kaybettiğim için çok üzgünüm. Birden rahatsızlanınca hemen hastaneye götürdük ve test sonucu pozitif çıkınca oğlumu Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk ettiler. Oğlum 2 buçuk ay önce evlendi. Allah bizlerin başından bu virüs illetini  düğününü yaptık, elinin kınası daha solmadı. Allah bu virüs iletini, milletin başından defeder inşallah. Ben yandım başkası yanmasın” dedi.

“DÜĞÜNDE TÜM ÖNLEMLERİ ALMIŞTI”

Acılarının çok büyük olduğunu ifade eden Tarık Kul’un ağabeyi Faruk Kul ise “Tarık’ın testinin pozitif çıktığını söylediler, ben de ‘Tarık genç, atlatır’ dedim. Kardeşim hastaneye yatırıldı, yoğun bakıma yatırıldı, kalbi durdu ve hayatını kaybetti. Düğünde de tüm önlemleri almıştı. Dişinde oluşan apseden dolayı doktorun verdiği antibiyotiği kullanmış ama hapları fazla alınca vücuduna zarar vermiş. En sonunda illet virüsü kapmış, hasta olsa bile hastaneye gitmezdi” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.