Ablası gözlerinin önünde öldürüldü

32

Ankara’nın Mamak ilçesinde meydana gelen olayda eşinden boşanarak 3 çocuğu ile birlikte yaşayan 32 yaşındaki Sevgi Tekin , gece yarısı evine gelen ve zorla camı kırarak içeriye giren eski sevgilisi Gökhan A. (26) tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Sevgilisi tarafından öldürülen Sevgi Tekin’in naaşı, yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak defnedilmek üzere Konya’ya götürüldü. Kız kardeşi gözlerinin önünde öldürülen ve dehşet anlarına tanık olan Sevgi Tekin’in kız kardeşi Figen K., korku dolu anları şöyle anlattı:

“Yatak odasında annemle yatıyorduk. Annem uyuyordu, ben hala uyanık ve cep telefonumla uğraşıyordum. Mutfakta kız kardeşim, ablam ve ablamın kızı mutfaktaydılar. Bir an ablamın bana “Figen yetiş, hemen polisi ara” dediğini ve ardından feryadını duydum. Ablamın sevgilisi odamıza gelerek elimizdeki telefonları aldı ve bize ‘Burada bir cinayet yerine beş cinayet çıkar, bütün suçu üstleniyorum’ dedi.”

Ablasının sevgilisi tarafından gözlerinin önünde katledildiğini söyleyen Figen K, “Ablam gözlerimin önünde haksız ve suçsuz yere öldürüldü Adam şizofren hastası olmuş, benden bile kıskanıyordu ablamı. Gözümün önünde öldü, hiçbir şey yapamadım” diye konuştu.

“Ablam Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut gibi oldu” diyen Figen K., bu tür olayların tekrarlanmaması için zanlıların en ağır cezayı alması gerektiğini söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.