Boşanmak isteyen eşini öldürmekle tehdit eden koca tutuklandı

17

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde meydana gelen olayda G.D adlı iki çocuk annesi bir kadın şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşi A.E.D.’den boşanmak istediğini söyleyip, eşyalarını toplayarak, 1 ay önce evden ayrıldı. A.E.D. eşinin kendisinden boşanmak isteyerek evden ayrılması üzerine  eşi G.D.’YE devamlı olarak ölüm tehditleri göndermeye başlaması üzerine hayatından endişe duyan G.D., eşinden gelen mesajları sosyal medya hesabından paylaşarak, yardım istedi. SMS ve sosyal medya mesajları gönderen A.E.D.’nin yakalanması için polis ve jandarma ekipleri, çalışma başlattı.

G.D. adlı kadının sosyal medyadaki paylaşımlarını ihbar olarak kabul eden Ordu İl Emniyet Müdürlüğü yaptıkları çalışma sonrasında eşini öldürmekle tehdit eden A.E.D.’nin, Sivas’taki otelde kaldığı tespit edildi. Polis ekipleri tarafından düzenlenen bir baskın sonrasında A.E.D., kaldığı odada yakalanarak, gözaltına alındı. Gözaltına alınan A.E.D., sorgusu için Ordu’ya getirildi. A.E.D.’nin jandarmadaki işlemleri sürerken, Vali Tuncay Sonel ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Devletimizin ilgili birimleri ile koordineli bir şekilde gereği yapılarak şahıs hakkında yakalama kararı çıkartılmış ve Sivas’ta gece kaldığı otelde yakalanarak gözaltına alınmış, adli işlemler başlatılmıştır” dedi.

Öte yandan A.E.D.’nin, eşine gönderdiği tehdit mesajlarında, ‘Boynunu keseceğim. Yemin ederim. Seni öldüreceğim ve seninle beraber önüme çıkan herkesi… Havlayan köpek ısırmaz değil mi? İstisnalar kaideyi bozar, bozacak da. Tehdit değil… Genzine kan tadı gelince yalvaracaksın Allah’a ama çok geç olacak. O iki tane evladımın üzerine başları üzerine yemin ederim kanınla boğularak öleceksin. Her zaman dediğim gibi can yakan canı yanacağı günü beklesin ama sen öleceksin’ cümleleri yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.