Türkiye Manisalı berberi konuşuyor

84

9 yıldır Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde berberlik yapan Doğan Akbulut, yıllar önce televizyon ekranlarında izlediği bir şehit haberinden etkilenerek şehit ve gazi ailelerine yönelik ücretsiz tıraş kampanyası başlattı.

5 yıldan beridir Doğan Akbulut şehit ve gazi ailelerine ücretsiz tıraş hizmeti verdiği berber dükkanının camına da  ‘Şehit ailesi, kardeşi, ağabeyi, babası olanlar hiçbir fiyat vermeden tıraş olabilirler. Çünkü onların borcu fazlasıyla ödendi’ yazısını yazdırdı.

Berberin bu hareketi, mahalle sakinleri tarafından da takdirlerle karşılandı.

Mahalle sakinleri böyle anlamlı bir projeye imza atan Doğan Akbulut ile gurur duyduklarını, Doğan Akbulut’un duyarlılığını duyan birçok vatandaşın başka mahalle ve ilçelerden gelerek hem desteklediklerini ifade ederlerken mahalle sakinleri berber dükkanındaki camda yazılanları fark ettikleri günden beri berberin önünden geçerken gurur duyduklarını ve yaptığı bu davranıştan dolayı herkesin takdirini kazandığını ifade ettiler.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Doğan Akbulut ise “Ben dükkanımda bugün tıraş yapabiliyor, para kazanabiliyorsam şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde yapıyorum. 5 yıl önce bir haberi izlerken duygulandım ve bende nasıl katkıda bulunabilirim diye düşündüm ve o gün şehit ailelerini ve gazilerimizi ücretsiz tıraş etmeye karar verdim. Bir nebze de olsa şehit ailelerine ve gazi ailelerine katkım oluyorsa ne mutlu bana” diyerek duygularını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.