Aldattığını düşündüğünü eşini öldüren kocaya müebbet hapis

20

Ankara’nın Mamak ilçesinde geçen yıl 2 Eylül’de  meydana gelen olayda esnaflık yapan İbrahim Köksal eşinin kendisini aldattığını düşünerek eşi Sibel Köksal ile evde yaşadıkları bir tartışma esnasında karısını kablosuyla boğarak ve ekmek bıçağı ile bıçaklayarak öldürdü. Karısını öldürdükten sonra tutuklanan İbrahim Köksal hakkında iddianame düzenlenerek, müebbet hapis cezası istemiyle Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede çiftin 17 yaşındaki oğullarının annesini cinayetten 1 hafta önce mahalleden tanıdıkları pazarcılık yapan kişinin minibüsünden inerken gördüğünü babasına söylemesi üzerine İbrahim Köksal bu durumu eşine sordu. Sibel Köksal da eşine o gün dişçiye gittiğinde ve dönüşte pazarcı komşularının kendisini tesadüfen gördüğünü ve kendisini mahalleye bırakmayı teklif etmesi üzerine aracına bindiğini söyledi.

İbrahim Köksal eşinin söylediklerinden şüphelenerek eşinin gittiğini iddia ettiği dişçiye giderek “Eşim buraya geldiğinde cüzdanını düşürmüş. Güvenlik kamera kayıtlarından bakabilir miyiz?” diyerek güvenlik kamera kayıtlarından eşinin görüntülerine rastlamaması üzerine ertesi gün yanına eşini de alarak dişçiye yüzleşmeye götürdüğü öğrenildi.

Doktor yüzleşme esnasında gün boyu bir çok hastaya baktığını söyleyerek hatırlayamadığını söylemesi üzerine hastane kayıtlarını kontrol ettiren İbrahim Köksal eşinin hastaneye en son 2018 yılında geldiğini öğrenince eşinin cep telefonunu incelediğinde son iki numara tarafından defalarca arandığını görmesi üzerine tartışmaya başladıkları ve eşini boğarak ve bıçaklayarak öldürdüğü yazıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.