Mal paylaşımı yüzünden annesini ve kızkardeşini darbetti

71

İzmir’in Çiğli ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre, İ.D., bir süre önce babasından boşanarak 3 çocuğuyla birlikte yaşayan annesi Sultan Kara’nın evine geldi. İ.D mal paylaşımı yüzünden babasıyla sorunlu olan annesiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine İ.D annesini darp ettikten sonra evden ayrıldı. Yine iddialara göre İ.D. ertesi gün yine annesinin evine gelerek bu kez de kardeşi Cansel D. ile tartışarak kardeşini dövmeye başladı.

Gelen sesler üzerine komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri İ.D.’yi gözaltına aldı. Polis ekipleri tarafından İ.D. gözaltına alınırken, iddiaya göre “Hepinizi öldüreceğim” diye bağırdı. Polis merkezinde İ.D. verdiği ifadesinde ise, “Annemin evine kimseyi darp etmek için gitmedim. Annem ve babam arasındaki maddi anlaşmazlıklar nedeniyle konuşmaya gittim ama beni tahrik ettiler” dedi. İ.D., polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

Ağabeyi tarafından darp edilen Cansel D. hastaneden darp raporu alırken ağabeyinin serbest kalmasının ardından kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla bugün Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, İ.D.’den şikayetçi oldu. Cansel D. Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’’nde verdiği ifadesinde “ Aile arasındaki sorunun mal paylaşımından kaynaklandığını anlatıp, “Annemle babam boşandıktan sonra bazı mallar yüzünden abim sürekli olarak annemi ve beni tehdit ediyor. Bizim üzerimize olan malları istiyor. Bu yüzden önce annemi bir gün sonra da beni darp etti. Gözaltına alınıp, adliyeye sevk edildi. Mahkeme tarafından serbest bırakılmasının ardından bize akrabalar ile haber gönderip, bizi öldüreceğini söyleyerek tehdit ediyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.