Kayınpederini ve kayınbiraderlerini vurdu

14

Konya’nın Meram ilçesi Uzunharmanlar Mahallesi Papatya Sokak’ta meydana gelen olayda iddialara göre aralarında şiddetli geçimsizlik olan. İbrahim G., 2 çocuğunun annesi Ceren G. ile yaşadığı tartışma sonucu eşini dövdü. Ceren G. eşinin kendisini çocuklarının gözü önünde dövmesi üzerine babası Yücel U.’nun evine gitti.

Karısının babasının evine gitmesi üzerine İbrahim G., bir süre sonra kardeşleri Hasan G. ve Cebrail G.’yi de yanına alıp, minibüsle kayınpederi Yücel U.’nun evine gidip, eşini alarak, evine geri götürmek istedi.  Kızını tekrar almak için gelen damadına baba Yücel U. ile oğulları Samet U. ve Hazar U. da izin vermedi.

Eşinin kendisine geri verilmemesine sinirlenen İbrahim G. ve kardeşleri Hasan G. ve Cebrail G. evden çıktıklarında kayınpederinin evine tabancayla ateş ederek olay yerinden kaçtılar. Aradan 1 saat geçtikten sonra İbrahim G., kardeşleriyle yeniden kayınpederi Yücel U.’nun evine geldi. İbrahim G. kendisine evlerinin kapısını açan kayınpederi Yücel U. ve 2 oğlu, İbrahim G. ve kardeşlerinin silahlı saldırısına uğradı.

Yaşanan silahlı saldırı sonrasında Yücel U. ile oğulları Samet U. ve Hazar U., vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden mermilerle yaralandı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri silahlı saldırı sonrası yaralananları ambulanslarla Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, olay sonrası kaçan İbrahim G. ile kardeşleri Hasan G. ve Cebrail G.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.