Öldürdüğü nişanlısı ve annesini para karşılığı takip ettirmiş

171

27 Ekim günü Konya Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Argunşah Sokak’ta meydana gelen olayda  Büşra Gizem Güzelsoy, annesi Gülya Barutçu otomobilleriyle evlerinin önüne gelerek araçlarını park etmek isterlerken Büşra Gizem Güzelsoy’un ayrıldığı nişanlısı Ömer İğret anne ve kızına silahlı saldırı düzenlerken silahlı saldırı sonrasında anne ve kızı olay yerinde hayatlarını kaybederken Ömer İğret olaydan 5 saat sonra aynı silahla intihar etti.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonrasında  Ömer İğret’in anne-kızı, kendi aracını tanıdıkları için kafeterya sahibi arkadaşı Umut Sefa E.’nin tanıştırdığı İsmail K.’ya 1 hafta süreyle takip ettirdiği ortaya çıktı. Ömer İğret’in biraz para kazanırsın diyerek İsmail K.’yı ikna ettiği ve fotoğraflarını gösterdiği anne kızı takip etmesi ve günlük bilgi vermesi için günlüğü 100 liraya anlaştığı öğrenildi.

Cinayetin işlendiği gün anne kızı takip eden İsmail K.’nın Ömer İğret’ adına kiralanan araçla takip ettiği ve anne-kızın evine dönmek üzere olduklarını haber verdiği öğrenilirken Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Umut Sefa E., İsmail K. ve arkadaşları Hulusi Ö.’yü gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüpheliler verdikleri ifadelerinde Ömer İğret’in kendilerine Büşra Gizem Güzelsoy’u çok sevdiğini söylediğini, ama annesinin aralarına girdiğini söylediğini, ayrıca birkaç kez kendilerine anne-kızı öldürmekten bahsettiklerini söylediler. Şüpheliler ifadelerinde olayın bu noktaya gelebileceğini düşünmediklerini ilave ettiler.

İfadeleri alınan şüpheliler daha sonra haklarında ‘cinayete yardım ve yataklık’ suçlamasıyla adliyeye sevk edilirken şüphelilerden Umut Sefa E. savcılıktaki ifadesinin ardından, İsmail K. ve Hulusi Ö. ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.