Diyarbakır’da küçük kızın yüzüne tüküren kadın yakalandı

168

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi Diclekent Bulvarı’nda meydana gelen olayda N.Ş. adlı 5’inci sınıf öğrencisi küçük kız okuldan çıkarak evine giderken N.Ş.’nin önü, akşam saatlerinde marketin önünden geçtiği sırada, genç bir kız tarafından kesildi.

N.Ş.’nin önüne çıkan kaldırımda maskesiz yürüyen genç kız 5.’inci sınıf öğrencisi N.Ş.’yi durdurarak yüzüne tükürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

N.Ş., “Kaldırımda yürürken birden önüme çıkınca kenara çekilmeye çalıştım, izin vermedi ve suratıma tükürdü. Sonra da hiçbir şey konuşmadan yoluna devam etti” dedi.

Okuldan çıkarak evine gelen N.Ş. yaşadığı olayı ailesine söylemesi üzerine N.Ş.’nin ailesi yüzüne tükürdüğü iddia edilen genç kızın koronavirüs olma ihtimaline karşı suç duyurusunda bulundu.

Yaşanan olay kaldırım üzerinde bulunan markete ait güvenlik kameralarına yansırken görüntüler küçük kızın anlattığı şekilde cereyan ettiğini gösterdi.
N.Ş., yaşadığı olayı anlatarak, “Okuldan çıkıp eve giderken önüme bir kız çıktı. Önünden çekilmek istememe rağmen bana izin vermedi ve yüzüme tükürdükten sonra yoluna devam etti. Yüzüme tükürdüğü için şaşırdım ve korktum. Yüzüme tüküren kişiyi tanımıyorum. Ondan kaçmama rağmen yüzüme tükürdü ve hiç konuşmadan gitti” dedi.

N.Ş.’nin ailesinin şikayeti üzerine polis ekipleri, olayın meydana geldiği bölgede bulunan güvenlik kameralarını tek tek incelemeye aldı. Kısa bir araştırma sonrasında olayı gerçekleştiren kız yakalanarak ifadesine başvurulmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. N.Ş.’nin yüzüne tüküren kız verdiği ilk ifadesinde N.Ş. ile aralarında bir sorun olmadığını ve yaptığı davranışın istemsizce anlık olarak yaptığını söylerken N.Ş.’nin yüzüne tüküren kızın Çocuk Şube Müdürlüğünde ifadesine devam edildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.