Kendisine abi demeyen kardeşini öldürdü

94

Bursa‘nın Gürsu ilçesi  Kumlukalan Mahallesi’nde 31 Temmuz günü meydana gelen olayda 9 yaşındaki Yunus Emre A. akşam eve gelmeyince ailesi  jandarma, arama kurtarma ve mahalleliden yardım istedi. Mahalleli ve jandarma birlikte Yunus Emre A.’yı 6 saat boyunca evlerinin çevresinde bulunan bahçelerde ve su kanallarında aradılar.

Jandarma ekipleri olayla ilgili çok yönlü tahkikat başlatarak aile bireylerinin ifadelerine başvurdu. Yunus Emre’nin 17 yaşındaki ağabeyi Ö.F.A.’nın çelişkili ifadeler vermesi üzerine Jandarma ekipleri Ö.F.A.’dan şüphelendi.

Şüphe üzerine jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Ö.FA.’nın Cumhuriyet Savcısı eşliğinde alınan ifadesi sonrasında Ö.F.A kardeşini öldürerek ilaçlama deposuna attığını itiraf etti. Jandarma ekipleri itiraf sonrasında evin bahçesinde bulunan ilaçlama deposunda yaptıkları aramada Yunus Emre A.’nın cansız bedeni ilaçlama tankerinde bulundu. Cansız bedenin bulunması üzerine ağabey Ö.F.A tutuklanırken, Yunus Emre’nin cansız bedeni Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Ö.F.A’nın polise verdiği ifadesinde “ Kahvaltı sonrası annem, babam ve kardeşimle birlikte tarlaya gittik.  Daha sonra işlerimiz bitince eve döndük. Saat 16:00 gibi kardeşime ‘tarlaya gidelim, yarım kalan işlerimizi bitirelim’ dedim. Kardeşim birden bana bağırdı ve benimle gelmek istemediğini söyledi. Bana bağırınca bende sinirlenerek kardeşimin sırtına  2-3 defa vurdum. Ben vurunca Yunus bağırarak eve kaçtı. Ben daha sonra eve gittiğimde kardeşim ilaç tankerinin yanında soyunmuş olarak duruyordu.. Ben tekrar kardeşime tarlaya gidelim dediğimde, bana yine gelmeyeceğini, ilaç tankerine girip serinleyeceğini söyleyince öfkelenerek kendime hakim olamadım ve kardeşimi 3-4 dakika boyunca dövdüm. Kardeşim kısa bir baygınlık geçirince onu kucakladım ve ilaç tankerinin içerisine çırılçıplak koydum. İlaç tankerinin içerisinde su vardı. Kardeşimin elbiselerini de topladıktan sonra ilaç tankerinin içine attım. Daha sonra ilaç tankerinin kapağını sıkıca kapatarak oradan ayrıldım” dedi.

“Daha sonra annem ve babam kardeşimi merak edince bende onu arıyor gibi yaptım. Daha sonra durumu jandarmaya bildirdik. Korktuğum için anneme ve babama gerçeği söyleyemedim. Kardeşimle de daha önce defalarca kavga ettik. Bana ağabey diye hitap etmediği için onunla çok sık kavga ediyor ve bana çeşitli lakaplar takıyordu. Ailemin hiç bir şeyden haberi yoktur” diyerek ifadesini tamamladığı öğrenildi.

BABA DAVACI OLMADI

Baba Hüseyin A. oğlu Ö.F.A.’dan şikayetçi olmazken Cumhuriyet Savcısı Ö.F.A hakkında kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebi ile Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.