İmam nikahlı eşini darp eden şahsa takipsizlik kararı

17

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi bahçesinde 19 Temmuz’da meydana gelen Volkan B., saçından tuttuğu dini nikahlı eşi Kübra T.’ye hakaret edip, “Sen benimle dalga mı geçiyorsun, öldürürüm seni.” dedikten sonra darp etti.

Volkan B. darp ettiği kadını yere yatırdıktan sonra karın bölgesine yumruk atarken yaşana bu anlar  hastanedeki bir kadın tarafından cep telefonuyla kaydedilirken görüntüleri çeken kadının “Seni polise şikayet ediyoruz” şeklinde tepki göstermesine rağmen Volkan B.”Ara, sana ne” deyip, darp etmeyi sürdürdü.

Volkan B.’nin kadını darp ederken hastanenin bahçe duvarının yan kısmından geçen başka bir kadın da “Sen kime vuruyorsun, burası dağ başı mı?” deyince genç kadını yerden kaldıran Volkan B., daha sonra bölgeden ayrıldı.

Görüntülerin sosyal medyada Twitter üzerinden paylaşılmasının ardından büyük tepkilere neden olurken polis sosyal medyadaki görüntüler üzerine harekete geçerek Volkan B.’yi gözaltına aldı. Volkan B. hakkında genç kadının şikayetçi olmaması nedeniyle Volkan B., çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Volkan B. hakkında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘tehdit, hakaret ve basit yaralama’ suçlarından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Volkan B. Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği ifadesinde Kübra T.’yi sadece boynundan tuttuğunu, hakaret ve tehdit ettiğini hatırlamadığını savundu.

Kübra T. ise verdiği ifadesinde dini nikahlı eşi Volkan B. ile olay günü tartıştıklarını, kendisine hakaretler ederek vurduğunu ama tehdit etmediğini söyleyerek hakkında şikayetçi değilim dediği öğrenildi.

Kübra T.’nin şikayetçi olmaması nedeniyle, ‘hakaret ve basit yaralama’ suçundan takipsizlik kararı verilirken, ‘tehdit’ suçuna ilişkin dosya ise uzlaştırma bürosuna gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.