Koronavirüse aldırmadan bir mekanda kumar oynayan 89 kişi yakalandı

26

Mersin İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre vatandaşların şikayet ve ihbarlarını değerlendiren ekipler Mersin’in Tarsus, ilçesi Yenice Mahallesi’nde bir binada kumar ve yasa dışı bahis oynandığı ihbarını değerlendirerek şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi. Daha önceden belirlenen adrese Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda, kumarhane olarak kullanılan binanın dışında bulunan gözcülerin haber vermesi üzerine kapıları kilitleyen şahıslar, ekiplerin tüm uyarılarına rağmen binanın kilitli demir kapıları açmadı.

Jandarma ekipleri baskın öncesinde bina içerisine açılan gizli geçitler konusunda önlem almasından dolayı içeride kumar oynayanların kıstırıldığı ve içeri girmek isteyen jandarma ekipleri, içeriye girebilmek için Tarsus Belediyesinden iş makinesi desteği talep etti. Jandarmanın talebi üzerine Tarsus Belediyesi tarafından temin edilen kepçe marifetiyle duvarı yıkılarak içeriye girilen binada, kumar oynamak için yer ve imkan sağladığı belirlenen 3 şüpheli ile kumar oynadıkları tespit edilen 89 kişi suçüstü yakalandı.

Jandarma ekipleri yaptıkları baskın esnasında kumar oynanan mekanda kumar oyununda kullanılan 8 bin 835 adet pul, 2 adet projektör ve bir adet ses yayın cihazı ele geçirildi. Kumar oynayan şüphelilere ‘Kabahatler Kanunu’ gereği 109 bin 25 TL, Kovid-19 tedbirlerini ihlalden 321 bin 300 TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Jandarma ekipleri ayrıca mekanlarında kumar oynattıklarını tespit ettikleri 3 şüpheliyi adliyeye sevk ettiler. Gözaltına alınan 3 şüpheli adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kumar oynandığı tespit edilen bina belediye ekipleri tarafından mühürlenerek kullanıma kapatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.