Kendisini yakalayan polis ve bekçilerle dalga geçti

51

Aksaray’ın Hamidiye Mahallesi’nde meydana gelen olayda gece devriye atan bekçiler sokakta gördükleri ve durumundan şüphelendikleri gence dur ihtarında bulundu. Bekçilerin kendisine yaptığı dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan şüpheli genç ve bekçiler arasında kovalama yaşandı. Yaşanan kovalamacayı bekçilerin telsizden anons etmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edilerek bölgeyi adeta abluka altına aldı. Polis ve bekçiler tarafından yapılan kovalamaca sonrasında şüpheli genç Taşpazar Mahallesinde bekçi ve polis ekiplerince yakalandı. Yakalanan şüpheli gencin yapılan kimlik tespitinde adının Can S. olduğu tespit edilirken, gencin üzerinde geniş çaplı arama yapıldı.

Polis ve bekçiler tarafından yapılan sorgu ve araştırma sonucu şüpheli gençte her hangi bir suç unsuruna rastlanılmazken, gencin polis ve bekçilerle diyaloğu “Pes” dedirtti. Can S. adındaki şüpheli, genç polis ve bekçilerle alay edercesine konuşurken adeta hem dalga geçti, hem de cezaevindeki arkadaşlarına selam gönderdi. Can S. adındaki şüpheli genç polis ve bekçilere “Biz koşturmayı seviyoruz biliyor musun?” diyen genç, “Benim, tutuklayın beni, alın beni. E tipi kapalı cezaevine selamlar olsun. Bekçiler beni yakalayamazdı ama siz komiserinize dua edin” dedi .

Polisler tarafından gözaltına alınan Can S. kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına “Sende starsın abi” diyen genç, tekrar ekiplere dönerek, “Ben aslen Konyalıyım dayı. İbocan desen beni herkes tanır” diye konuşurken kendisini görüntülemeye devam eden basın muhabirlerine “Ne açıklayım abi, faili meçhul olayları mı açıklayım?” dedi. Gence sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 150 TL para cezası uygulandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.