PKK’dan kaçan bir terörist daha teslim oldu

62

Daha henüz çocuk sayılacak yaşta PKK tarafından dağa kaçırılan 250 ailenin çocuklarına kavuşabilmesi için Muş İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri yoğun bir çaba sarf ederken bugünde bir aile daha çocuklarına kavuştu.

Küçük yaşlarda dağlara kaçırılan çocukların tekrar devlet şefkatine ve adalete sığınmaları için ikna çalışmalarını sürdüren ekipler yaptıkları çalışmalar sayesinde son günlerde arka arkaya bir çok gencin PKK’dan kurtarılarak ailelerinin yanına dönmesini sağlamaya devam ediyorlar.

PKK terör örgütü tarafından geçen yıl kandırılarak Irak’ın Zaho ve Gara bölgesinde terör örgütüne katılan 26 yaşındaki F. K., 6 ay boyunca polis ekiplerinin ikna çabaları sonrasında ikna edilerek terör örgütünden kurtarıldı.

PKK’nın elinden kaçarak devlete sığınan F.K. “1 yıl boyunca PKK kamplarında zor günler geçirerek kalmak zorunda olduğunu ve 17 Kasım’da terör örgütünden kaçarak Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim oldum” dedi.

17 Kasım günü güvenlik güçlerine teslim olan F.K. polis ekiplerince Muş’a getirildi ve  F.K., Muş İl Emniyet Müdürlüğü’nde ailesiyle buluşturuldu.

Ailesiyle duygu dolu anlar yaşayan F.K gözyaşlarına hakim olamazken aylardır çocuklarına kavuşmanın hayalini kuran anne ve baba dualar ederek polis ekiplerine teşekkür etti.

Buluşmada mutluluğu gözlerinden okunan baba R.K,“ Artık geceleri rahat uyuyacağım. Oğlum devletimize sığındı ya bana yeter. O domuzların elinden geldi, oğlumu şimdi kesseler de ben rahatım. Ben devletimden ötürü rahatım. diye konuştu.

Ailesiyle hasret gideren F.K, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.