Servisçilere dadanan dolandırıcı yakalandı

18

Polise giderek kendisini hakim, savcı tanıdık dostlarım var diyerek araçları ile servisçilik yapan vatandaşların dolandırıldığına dair yapılan şikayetlerin artması üzerine Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan Cevat Ş. polis merkezine götürüldü. Emniyette işlemleri tamamlanan Cevat Ş. adliye sevk edilirken burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dolandırılan vatandaşlar verdikleri ifadelerinde “Bize hakim ve savcıları taşıyacağım diyerek benden aracımı aldı. Aracımda hakim, savcı taşınacağı için siren takılması gerektiğini söyleyerek sözleşmeyi sonra imzalarız dedi. Daha sonra aracıma gelen binlerce liralık trafik cezasından sonra dolandırıldığımı öğrendim” dedi.

Cevat Ş.’nin dolandırdığı bir başka kişi “Servis şoförlüğü ilanımı arayarak bana 7 aracının olduğunu söyledi. Kendime iş bulduğum için sevindim. Askeri personel taşınacağı için istenen evraklarımın eksik olduğunu söyleyerek benden evrakları tamamlamak için 500 lira istedi. Bende düşünmeden verdim. Daha sonra öğrendim ki benim gibi yüzlerce kişiden bu şekilde para almış ve bizleri dolandırmış” dedi.

Bir başka mağdur ise verdiği ifadesinde “Benim servis aracımla adliye personeli hakim savcı taşıyacağını söyledi. ‘Sonra sözleşme yaparız’ diyerek aracı aldı. Benim aracımla defalarca kez şehir dışına çıkmış ve aracıma çakar taktığı içinde defalarca kez ceza almş. Trafik cezaları gelince dolandırıldığımı anlayarak şikayetçi oldum. Bir  gün polis memurları arayarak aracımın çakarlı olarak yakalandığını ve aracı kullanan şahsın da gözaltına alındığını söyledi. Benim gibi 25-30 kişiyi dolandırmış. Yaklaşık 40 bin lira zararım var” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.