FETÖ’nün kilit isimleri yakalandı

13

FETÖ Terör Örgütü’nün Ümraniye’deki ‘gaybubet evi’ olarak adlandırılan hücre evine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, baskın düzenlendi. Yapılan baskın sonrasında FETÖ Terör Örgütünün avukatlardan sorumlusu mahrem imamı Kamil Bakum ve Eşref Üstünova yakalanarak, gözaltına alındı. Yapılan baskın sonrasında ekipler tarafından hücre evinde yapılan aramalarda ise FETÖ ele başı Fetullah Gülen ile farklı zamanlarda çekinilmiş çok sayıda fotoğraflar ele geçirildi. Kamil Bakum hakkında “FETÖ/PDY üyeliği” suçlarından arandığı bilinirken 2009 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin enkazında bulunan cihazların sökülmesi olayında yargılanan 2 Astsubay’ın avukatlığını yürüten Mustafa Atalar’ı davayı üstlenmesi konusunda yönlendiren kişi olduğu da belirlendi.

Kamil Bakum’un cep telefonunda Bank Asya, FETÖ üyelerince kullanılan şifreli mesajlaşma programı bylock ve kapatılan örgüte ait şirketlerde çalışma kaydı olduğu da tespit edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından baskın düzenlenen hücre evinin bir başka dairesine de düzenlenen operasyon sonucunda aktif olarak öğretmenlik yapan Safiye Ş. adlı kişide gözaltına alınırken polis ekipleri tarafından aynı operasyonda yakalanan toplam 3 şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu devam ediyor.

Kamil Bakum’un yakalanması yeniden yapılanma çabası içine giren FETÖ Terör Örgütüne vurulmuş büyük bir darbe olarak yorumlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.