Fransa’da 4 çocuk annesi Türk kadın ormanlık alanda ölü bulundu

61

Uzun yıllardır Fransa’nın Strasbourg kentinde yaşayan dört çocuk annesi Yasemin Çetindağ’ın cansız bedeni, Vandenheim ormanında bulundu.

Yasemin Çetindağ’ın cansız bedeninin ormanlık alanda bulunması üzerine polisin başlattığı soruşturmada Yasemin Çetindağ’ın eski eşi Savaş Özyanık gözaltına alınırken baş şüpheli olan Özyanık verdiği ilk ifadesinde eski eşinin kaybolduğu gün evine gelip kadını dövdüğünü itiraf etti.

Savaş Özyanık polis merkezinde verdiği ifadesinde eşinden birkaç hafta önce boşandığını ve boşandıktan sonra eski eşinin erkeklerle görüştüğünü ileri sürerek onu darp ettiğini ifade ederken cinayeti kendisinin işlediği iddialarını kabul etmedi. Özyanık polise verdiği ifadesinde  ayrıca eşini dövdüğü olay günü evde bulunan 4 çocuğunu alarak, bir yakınına teslim ettiğini söyledi.

Kızlarından haber alamayan Çetindağ ailesinin kızlarının bulunması için polis merkezine giderek kızları hakkında kayıp ihbarında bulundukları öğrenilirken kız kardeşi Leyla Çetindağ’ın da ablasının fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak bulunması için yardım istediği bilgisine ulaşıldı.

Yasemin Çetindağ’ın eski eşinin evine gittiği gün kendisine eşlik eden bir arkadaşının olduğunun öğrenilmesi üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan bir şahıs verdiği ifadesinde “O gün arabamla Savaş’ı birkaç yere götürdüm. Bu esnada Savaş’ın içinde esrar olduğunu tahmin ettiğim bir sandığı taşıdığını” itiraf etti. Tanığın ifadesinde belirtilen yerlerde yapılan aramalarda Yasemin Çetindağ’ın bir sandık içinde gömülü cesedi bulunmuştu.

Strasbourg Cumhuriyet Savcısı Yolande Renzi, esrar kaçakçılığı gibi farklı suçlardan sabıkası olan 40 yaşındaki Özyanık’ın kasten cinayet suçlaması ile tutuklandığını açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.