Özel güvenlik görevlisi çalıştığı bankayı soydu

55

Sivas kent merkezinde bulunan özel bir bankanın şubesinde meydana gelen olayda 15 yıldır banka şubesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan M.Ç. adlı şahıs iddialara göre müşterilerin hesaplarından sahte imza kullanarak zimmetine 3,5 milyon lira geçirdi. Daha sonra kendisinde bulunan anahtarlarla banka kasasına ulaşarak kasada bulunan 1 milyon lirayı da çalan M.Ç. toplamda 4,5 milyon lira para ile birlikte kayıplara karıştı.

Yaşanan soygunu fark eden banka şubesi yetkilileri durumu polis bildirmeleri üzerine ekipler şüphelinin yakalanması için çalışmalara başlarken ilk belirlemelere göre M.Ç.’nin çalıdğı paralarla Ukrayna’ya kaçtığı öğrenildi.. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

M.Ç’nin Sivas’ta, çalıştığı özel bankanın şubesinden aldığı 4,5 milyon lira ile Ukrayna’ya kaçmasının ardından banka şubesinin yanında esnaflık yapan bir kişi “M.Ç burada herkesin sevdiği ve saydığı bir kişidir. Bazen öğlen yemeklerimizi bizim işyerimizde birlikte yerdik. Son günlerde biraz durgun olduğunu fark etmiş olsak dahi genelde hep saygılı bir görünüşü vardır. Kendisinden böyle bir hırsızlık olayını asla beklemezdik. Nereye gittiğini bilmiyoruz. Yurt dışına gittiği söyleniyor. Öyle fazla bir şey konuşmazdı” dedi.

M.Ç.’nin mesai arkadaşları da verdikleri ifadelerinde kendisinden böyle bir şeyi asla beklemediklerini, son birkaç gün kendisinden bir durgunluk fark etmelerine rağmen bunu asla kötüye yormadıklarını ifade ederlerken polis ekipleri M.Ç.’nin evine gittiklerinde evin tamamen boşaltılmış olarak buldukları öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.