Boş arsaya bırakılan yeni doğmuş bebek hayatını kaybetti

70

Sivas’ın Gökmedrese Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki sabah saatlerinde boş bir arsada meydana gelen olayda , boş arsanın oradan geçmekte olan vatandaşlar çıplak halde bırakılmış bir erkek bebek görmeleri üzerine durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdiler. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Boş arazide çıplak halde bulunan bebeğe olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan bebek, ambulansla Cumhuriyet üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çocuk Acil Servisi’ne kaldırıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan bebeğin hayati tehlikesi olduğu öğrenildi. Boş arsaya bebeği atan kişi ya da kişilerin bulunması için polis ekipleri araştırma başlattı.

Vatandaşlar tarafından kent merkezine yakın bir yerde boş bir arsada terkedilmiş olarak bulunan erkek bebek Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Minik bebeğin yapılan ilk otopsisinde bebeğin hayatını kaybetme sebebi olarak hava sıcaklığının eksi 1 derece civarında olduğu saatlerde arsaya bırakılan bebeğin, hipotermiye girdiği ve bu nedenle de kurtarılamadığı öğrenildi.

Erkek bebeği boş araziye bırakarak kaçan kişinin yakalanması için polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda bebeği söz konusu arsaya bıraktığı ileri sürülen şüpheli bir kadın gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.