Yanlışlıkla başka şehirde defnedilen kadın memleketinde ikinci kez defnedildi

27

Tekirdağ’da meydana gelen olayda özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören  Fatma Patan’ın vefat etmesi üzerine Patan’ın, Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan çocuklarına, annelerinin vefat ettiği haberi verildi. Çocukları tarafından yapılan işlemle Patan’ın cenazesi  Tekirdağ’dan Sakarya’ya götürülen cenaze, camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Aynı hastanede tedavi gören Fatma Avlaç’ın vefat etmesi üzerine yakınlarına da haber verilerek cenaze aileye teslim edildi. Aylaç ailesi cenazeyi defnetmeden son kez tabutu açarak bakmak istediklerinde kendilerine teslim edilen cenazenin Fatma Aylaç’a ait olmadığını tespit ederek kendilerine yanlış cenazenin verildiği söyleyerek, şikayette bulundu. Yapılan araştırmada Tekirdağ’da defnedilmesi gereken Fatma Avlaç’ın cenazesinin Sakarya’ya götürülüp defnedildiği, Tekirdağ’daki aileye de Fatma Patan’ın cenazesinin teslim edildiği ortaya çıktı.

Hastane tarafından yapılan yanlışlıklar yüzünden savcılık talimatı doğrultusunda mezar tekrar açılarak defnedilen Fatma Avlaç’ın cenazesi çıkartılıp Tekirdağ gönderilirken, Fatma Patan’ın cenazesi de Sakarya’ya gönderildi.

Yanlışlıkla Sakarya’da defnedildikten sonra tekrar çıkarılan Fatma Avlaç’ın yakınlarından Volkan Sezen, ”Bu olayı ancak yaşayan bilir. Yakınımızı 2 kez toprağa vermek zorunda kaldık. Bizim anlamadığımız şey koronavirüsten ölen bir hasta ile diğer hastanın cenazesi nasıl karıştırılır. Savcılık yoluyla, mahkeme yoluyla ne gerekiyorsa bu işin peşini bırakmayacağız. Karşı tarafta mahvolmuş insanlar. Belki bizim gibi kim bilir ne kadar cenaze karıştı orada. Bu olay tam bir rezillik ve skandal demektir.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.