Temizlik işçisinden örnek davranış

138

Temizlik görevlisi olarak Mersin’de çalışan Filiz Karakaş, Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanacak olan hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına saatler kala, görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisindeki kameriyelerin etrafında temizlik yaparken yerde cüzdan buldu.

Bulduğu cüzdanın sahibini bulmak için cüzdanın içindeki kartvizite bakan Karakaş, Fadi Ghozlan’a ulaşırken cüzdan içerisinde 20 bin lira olduğunu tespit etti. Filiz Karakaş cüzdan içinde kartvizit üzerinden 4,5 yıldır Mersin’de yaşamakta olan Fadi Ghozlan’a ulaşarak içerisinde 20 bin lira bulunan cüzdanı teslim etti.

Cüzdanı teslim eden temizlik görevlisi Filiz Karakaş “Cüzdanın sahibine ulaşmasını sağladığım için çok mutluyum. Cüzdanın sahibi de çok sevindi. Cüzdanın içinde 20 bin liraya yakın para vardı. Kim cüzdanı bulunsa sevinirdi. O parayı bende kaybetmiş olabilirdim. Cüzdanı ilk bulduğumda o parayı nasıl kazandı ve borcu var mıydı?” diye düşündüm. Cüzdanı ilk bulduğumda aklıma gelenler bunlar olmuştu. Sonra öğrendim ki para onun da değilmiş, emanetmiş. Bu yüzden daha fazla mutlu oldum. İyi ki cüzdanı ben buldum ve sahibine teslim ettim. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur.”

Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise Filiz Karakaş’a gösterdiği davranıştan dolayı teşekkür ederek, dükkanında satışını yaptığı parfümlerden hediye etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.