Arazi kavgasında 5 kişi öldü, 3 kişi ağır yaralandı

33

Şanlıurfa’nın Remzi Mahallesi’nde meydana gelen olayda aralarında uzun süredir husumet bulunan Avcı ve Polat aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeni ile çıkan tartışma, kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Kavga esnasında taraflar birbirlerine tabanca ve tüfeklerle ateş açtı.

İki aile arasında dakikalarca süren silahlı çatışma yüzünden, mahalleli büyük korku yaşadı. Mahalle halkının ihbarı üzerine mahalleye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, çevre güvenliğini sağlarken, sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

İki aile arasında mahalle arasında yaşanan silahlı kavgada vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 5 kişi ise kent merkezindeki hastanelere kaldırıldı. Ambulanslarla hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan 2 kişi hastanede acil serviste doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Kavgada ölen kişilerin Mehmet Emin Avcı, Ömer Avcı, Mustafa Avcı, Elif Avcı ve İbrahim Polat olduğu belirtilirken iki aile arasında yaşanan silahlı çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan 3 kişinin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olay yerine giderek yetkililerden bilgi aldı.

5 kişinin yaşamını yitirdiği mahallede jandarma ekipleri yoğun güvenlik önlemi alırken, kavgaya karıştığı belirlenen 3 kişi ise gözaltına alındı.
Jandarma ekipleri, kavgaya karışan diğer kişilerin de yakalanmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.