Eşini 3 çocuğunun gözleri önünde kafasına ateş ederek öldürdü

20

Malatya’nın Bostanbaşı Mahallesi’nde meydana gelen olayda 3 çocuk sahibi Mehmet Taş ile eşi Selda Taş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kısa bir sürede büyümesi üzerine Mehmet Taş eşini çocuklarının gözü önünde tabancayla başından vurarak öldürdü.

Eşini öldürdükten sonra evinden kaçmak isterken Mehmet Taş polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Mehmet Taş polis merkezinde verdiği ifadesinin ardından işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilirken, Taş sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mehmet Taş’ın emniyette verdiği ilk ifadesinde eşinin kendisini aldattığını öne süren Taş’ın, ifadesinde, Eşim beni aldatıyordu. Olay günü yine beni aldattığı konusunda aramızda tartışma çıktı ve bu tartışmadan dolayı silahı çektim, eşimi öldürdüm.” dediği öğrenildi.

3 çocuğunun gözleri önünde annelerini öldüren Mehmet Taş için çocukları babalarının sürekli olarak uyuşturucu kullandığını ve annelerine daha önce şiddet uyguladıklarını iddia ederlerken çocuklardan biri, “Babamız uyuşturucu kullanırdı. Babam, annemle sürekli kendisini aldattığı şüphesiyle kavga ediyordu.” dedi.

Yaşanan cinayet sonrasında çiftin mahalledeki ve aynı apartmandaki komşularının büyük bir şok yaşadıkları ve üzüldükleri öğrenilirken mahalle halkı çiftin sık sık kavga ettiklerini, evlerinden tartışma sesleri geldiğini ve cinayeti duyunca çok üzüldüklerini söyledi.

Yapılan araştırmalarda eşini öldüren Mehmet Taş’ın çok sayıda suçtan dolayı sabıkası olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.