İzmit’te 3 köpek uyuşturucu iğne vurularak öldürüldü

219

Dün akşam saatlerinde Kocaeli’nin İzmit ilçesi Yahyakaptan Mahallesi’nde bir sitenin içerisindeki yeşil alanda uyuşturucu iğne ile vurularak öldürülmüş 3 sokak köpeği bulundu. Sokak köpeklerinin ölü bulunması üzerine hayvanseverler ve mahalleli sokak sokak dolaşıp, diğer sokak köpeklerinin durumlarını kontrol ederken çevrede çok sayıda sokak uyuşturucu iğne kapsülü buldu. Hayvanseverler ve mahalleli tarafından bulunan uyuşturucu kapsülleri polise teslim edilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yaşanan olaylar sonrasında Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ yaptığı açıklamada “Birçok hayvansever 2 haftadır bazı sokak köpeklerinin kaybolduğunu bildirdi. Son iki gündür bu civarda büyük bir kabus yaşanıyor. Sokaklarda cehennemi yaşayan can’lardan ve onları koruyamadığımız için onlardan özür diliyorum. Hepimiz uyumuş ve çok güzel uyutulmuşuz. Dün 3 sokak köpeği uyuşturucu iğnelerle öldürüldü. Acımız büyük. Son günlerde birçok hayvansever bizi arayarak sokaklarındaki köpeklerin kaybolduğunu ihbar ettiler. Görülen o ki İzmit sokakların bir köpek avına çıkılmış ve biz gerekenin bir an önce yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Ketenağ “ Yahyakaptan sakinleri olarak sokaklarda can havliyle sokak hayvanlarımızı aradık. Akşama kadar hangi sokakta hangi köpeğimiz yok diye dolaşıp durduk. 3 ölen köpeğimizin haricinde 2 köpeğimiz daha kayıp. Birçok mahallede hayvanseverler uyuşturucu kapsülleri buldular ve bunları bize getirdiler. Bizde bu kapsülleri polise teslim ederek bunları yapanların yakalanmasını istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.