Ankara’da sağlık çalışanını silahla tehdit edip tekme tokat dövdüler

42

Gazi Y. adlı bir şahıs rahatsızlığı nedeniyle Ankara’nın Altındağ ilçesindeki özel bir hastaneye müracaat ettiğinde kendisine tedavi amaçlı iğne uygulandı. Uygulanan iğne tedavisi sonrasında Gazi Y., iğneyi yapan hemşireye canı yandığı gerekçesiyle tepki göstererek, “Nasıl iğne yapıyorsunuz, hayvana vurur gibi iğne yapıyorsunuz” dedi. Hasta ile sağlık çalışanı arasındaki tartışmayı görerek araya girmek isteyen hastanede görevli acil tıp teknisyeni Y.F.Ü., ilacın özelliğinden dolayı yakıcı etkisinin olduğunu söyledi. Bu sözler üzerine Gazi Y., “Sen ne karışıyorsun?” diyerek Y.F.Ü.’ye de tepki gösterdikten sonra aralarında yaşanan kısa süreli tartışma ve arbedenin ardından Gazi Y. hastaneden ayrıldı.

Gazi Y., yaşanan olaydan 15 dakika sonra tekrar özel hastaneye yakın akrabası Can Y. ile tekrar gelerek hastaneye birlikte girerek acil tıp teknisyeni Y.F.Ü.’yü silah zoruyla dışarıya çıkararak tekme tokat dövdü. Y.F.Ü. adlı acil tıp teknisyeni aldığı darbeler sonucu yere düşerken hastanede çalışan diğer sağlık çalışanlarının kendilerine tepki göstermesi üzerine   . Gazi Y. ve Can Y., sağlık çalışanlarına da silah doğrultup tehdit ederek, uzaklaştı. Sağlık çalışanlarına şiddet, hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı.

Uğradığı saldırı sonrasında hafif yaralanan Y.F.Ü aldığı doktor raporu sonrasında Can Y. ve Gazi Y. adlı kişilerden şikayetçi olurken polis ekipleri şüphelileri kısa sürede yakalayarak gözaltına aldılar. Gazi Y. ve Can Y. polis merkezinde işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan savcılık sorgusu sonrasında çıkarıldıkları mahkeme tarafından çıkarıldıkları mahkemece ‘silahla tehdit’ ve ‘yaralama’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.