Diyarbakır anneleri Demirtaş’ın serbest bırakılmasına destek verenlere sert tepki gösterdiler

25

HDP İl Binası önünde günlerdir dağa kaçırılan evlatları için Diyarbakır anneleri nöbet tutarken bu nöbetler sayesinde birçok acılı anne evladına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Birçok aile bir çığ gibi Diyarbakır annelerine destek olmak için HDP İl Binası önünde nöbet tutmaya devam ediyor. Bu zamana kadar birçok ailenin evlatlarına kavuştuğu eylemleri, evlatlarına kavuşmak isteyen diğer aileler de sürdürüyor.

HDP İl Binası önünde Diyarbakır annelerinin hüzünlü ve gergin bekleyişleri devam ederken Diyarbakır annelerinin eyleminde bazı zamanlarda aileler sinirlerine hakim olamıyor.

HDP tarafından evladının dağa kaçırıldığını söyleyen bir anne son günlerde HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yönelik özgürlük çağrıları yapılmasına tepki gösterdi.

Acılı bir anne günlerdir eylemlerine devam ettiği HDP İl Binası önüne gelerek içeride bulunan HDP’lilere seslenerek elini havaya kaldırarak, “Benim küçük kızım için kim özgürlük isteyecek?” dedi.

Yıllardır evlat hasreti ile yanıp tutuşan ve evladına kavuşmak isteyen anne, “Herkes tutturmuş Selahattin Demirtaş’a özgürlük diyorlar. Hadi o zaman benim Ceylan’ımın özgürlüğü nerede? Benim Ceylan’ım da bu ülkede öğretmen olacaktı. O küçücük çocuklara eğitim verecekti.” ifadelerini kullandı.

Acılı annenin bu tepkisine HDP İl Binasından bir cevap gelmezken birçok Diyarbakır annesi destek verdi. Diyarbakır annelerinin Meclis’te HDP harici başka parti milletvekillerinin de Selahattin Demirtaş’ın özgürlüğünü desteklemelerine tepki göstermeye devam ettikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.