İmam intiharı engelledi

30

Adana’nın Sarıçam ilçesi, Şahintepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda psikolojisinin bozuk olduğu ileri sürülen Mehmet Parlak, evlerinin karşısında bulunan iş yerinin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Mehmet Parlak’ın intihar girişimi üzerine vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken Parlak kendisini ikna etmeye çalışan polislerden yaklaşmamalarını isteyen Parlak, elindeki bıçakla kendisine zarar vereceğini söyleyerek bıçağı boğazına dayadı.

Polis ekipleri intihar girişimi üzerine çevrede önlemi alırken, çevredeki vatandaşların bu anları film izler gibi takip etmesi dikkat çekti.  İntihar girişimini izleyen vatandaşların korona tedbirlerini de ihmal ettiği gözlerden kaçmadı.

Polisler Mehmet Parlak’ı intihardan vazgeçiremeyince bu kez annesinden oğlunu ikna etmesi konusunda yardım etmesini istedi. Annesinin kendisini ikna etmek için geldiğini gören genç annesine tepki göstererek kendisinin bu hale gelmesinin en büyük sebebinin annesi ve ailesi olduğunu söylemesi üzerine anne Sebahat Parlak, “Sen iyi değilsin, ruh sağlığın bozuk. Hastaneye yatman gerekiyor.” dedi.

Mehmet Parlak’ın intihar etmek için çıktığı çatıda polislerin arkasından dolaşmasını engellemek için bir sağa bir sola gitmesi dikkatlerden kaçmazken olay yerine gelen mahalle imamı Fatih Metin de Mehmet Parlak’ı ikna etmek için çaba sarf etti. İmam Metin, “Mehmet, kimseyi yorma. Daha seni evereceğiz, nikahını ben kıyacağım.” diyerek Parlak’ın aşağı inmesini söyledi.

Mehmet Parlak, imamın ikna çabasından sonra direkten kayarak aşağı indi. Bu arada imam, vatandaşlara Parlak’ı alkışlamalarını söyleyerek aşağı inen gence hayat kurtarmanın mutluluğuyla koronayı unutup sarıldı. Parlak, polis tarafından olay yerinden götürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.