Doktora orakla saldıran saldırgan serbest bırakıldı

11

Rize Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda hastanenin Psikiyatri bölümünde görev yapan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu’nun odasına giren Ali Sırrı K. isimli saldırgan doktorla odasında tartıştıktan sonra yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Puşuroğlu’na saldırarak odadan çıktı.

Doktora saldırdıktan sonra hastaneden kaçmaya çalışan Ali Sırrı K., güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Ali Sırrı K.’bnın saldırısına uğrayan doktor ise aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı. Puşuroğlu’nun sağlık durumunun ciddi olmadığı, kolundan yaralandığı öğrenildi.

Hastanenin özel güvenliği tarafından yakalanarak polise teslim edilen Ali Sırrı K.’nin Rize İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusundaki ilk ifadesinde “Canım çok sıkkındı, bazı olayları çok takıyordum. Birine saldırmayı kafaya koydum, doktorla hastanın baş başa kalabildiği tek ortam psikiyatri olduğu için randevuyu oradan aldım. Doktor odasına girince hiçbir tartışma olmadan direk sakladığım orağı çıkarıp saldırdım” dediği öğrenildi.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan saldırgan Ali Sırrı K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaşanan salıdır sonrasında Rize İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada “Hastasına yardımcı olabilmek, acısını dindirmek, yarasına merhem olabilmek dışında hiçbir amacı olmayan, bu uğurda zorluk, sıkıntı gözetmeksizin geceli gündüzlü cansiperane gayret gösteren fedakar hekimimize görevi başında her ne amaçla olursa olsun ve nasıl bir bozuk düşünceyle beslenirse beslensin yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.