Acemi hırsız imitasyon altınları çaldı

37

Konya’nın Meram ilçesi Şükran Mahallesi Bedesten Çarşısı’nda meydana gelen olayda henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişi çarşı içerisinde kuyumculuk yapan bir işyerine gelerek kuyumcuda çalışan Mehmet Bağcıatal’a çeyrek altın fiyatını sordu.
Çeyrek altın fiyatını soran kimliği tespit edilemeyen şahıs ardından silahını çıkararak Mehmet Bağcıtal’a ‘Beynini dağıtırım’ diyerek altınları bez torbanın içerisine doldurmasını istedi.
Şüphelinin silahlı tehditi üzerine Mehmet Bağcıatal, tezgahta bulunan ve imitasyon olan yaklaşık 30 adet altını torbanın içerisine doldurarak şüpheliye verdi.
Mehmet Bağtıcal’ın verdiği içinde imitasyon dolu altın dolu torbayı alan silahlı soyguncu, olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi. Kuyumcunun ihbarı üzerine adrese çok sayıda polis ekibi sevk edildi.
İş yeri sahibi Mehmet Bağcıatal, “Tek başımaydım, müşteri gibi çeyrek altın sormak için geldi. Sonra altını vermek için eğildim. Zaten soymayı kafasına koymuş. Silahı çekti ’doldur buraya’ falan dedi. Ondan sonra tamam sakin dedim. Sol tarafıma geçti ’senin burada beynini dağıtırım’ falan dedi. Ben de elimdekilerin demo (imitasyon) olduğunu bildiğim için başımdan savmak maksadıyla tamam dedim. Altınları verdim, gitti.” dedi.
İş yerinde yapılan incelemenin ardından polis ekipleri, silahlı soyguncu yakalamak için bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.