Adamın hem eşini kaçırdı hem adamı vurdu!

11

Konya’nın Karatay ilçesinde meydana gelen olayda Sariye Ö. adındaki üç çocuk annesi eşi Hasan Ö.’nün evli ve üç çocuk babası arkadaşı Mehmet A. ile yasak aşk yaşamaya başladı. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında çocuklarını da yanına alan Sariye Ö. Mehmet A. ile birlikte kaçtı. Eşinin çocuklarını da alarak kaçması üzerine Hasan Ö. önce jandarmaya gidip şikayette bulundu daha sonra da televizyon programına katıldı. Hasan Ö.’nün televizyon programına çıkmasının ardından Sariye Ö. 40 gün sonra çocuklarıyla birlikte eve döndü ve eşi Hasan Ö. ile tekrar beraber yaşamaya başladı.

Ürettikleri pancarı fabrikaya teslim etmek için Hasan Ö. ve kuzeni Mevlüt Ö. yola çıktıklarında yolda Mehmet A. ile karşılaşınca aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine kamyonuna giden Mehmet A. tabancasını alarak Hasan Ö. ve Mevlüt Ö.’ye ateş etti. Mehmet A.’nın açtığı ateş sonucu Mevlüt Ö. boynuna, Hasan Ö. de sırtına isabet eden mermilerle yaralandı. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.

Mehmet A., polis ekiplerince gözaltına alındı.

Mehmet A. polis merkezinde verdiği ifadesinde “Hasan Ö.’nün karısı ile birlikte kaçtık ve Düzce’de 1 yıl boyunca birlikte yaşadık. Araya aile büyüklerinin girmesi üzerine Sariye tekrar eşine geri döndü. Hasan Ö. ve kuzeni olay günü fabrikaya gelerek bana saldırdıkları için bende kamyonumdan silahımı alarak rasgele ateş açtım” dediği öğrenildi. Mehmet A., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Saldırıda yaralanan ve tedavi altına alınan Hasan Ö. ve kuzeni Mevlüt Ö.’nün hayati tehlikelerinin devam ettiği belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.