Alman polisi Türk baba ve kızına aşırı şiddet uyguladı

140

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Ennepetal bölgesinde meydana gelen olayda iddialara göre polis tarafından şiddete uğrayan 17 yaşındaki Yasemin Başöngen  ile babası Cemil Başöngen hastanelik oldular.

2001 yılında Almanya’ya işçi olarak gelen Cemil Başöngen, bir fabrikada işçi olarak çalıştığı öğrenildi.

Cemil Başöngen 3 Şubat günü basit bir olay yüzünden Alman polisi tarafından kendisine ve kızına orantısız şiddet uyguladığını söyledi.

Olayların kızının bir arkadaşıyla tartışması sonucu başladığını ifade eden Cemil Başöngen, “Kızımın bir malzemesini almak için Lünen’e gittik. Orada kızım bir arkadaşı ile tartışınca çevredekiler polisi aramışlar. Polisler birkaç dakika içinde geldi ve polis kızıma uzaklaşmasını söylediğinde kızım merdivenlerden aşağı indiği anda polis kızımın arkasından hışımla indi ve kızımı yere yatırıp devirdiler. Ben kızımı polis şiddetinden korumak için merdivenlerden aşağı indiğimde orada başka bir polis vardı ve o polis de geldi alıp beni bir fırlattı duvara yapıştım. O iri yarı polis üzerime çıktı, iki yumruk vurdu, bilincimi yitirdim, beni ters kelepçeledi. O sırada kızımı polis aracıyla götürmüşler, ben bilincimi yitirmiştim artık, görmedim.”

“Polis karakoluna geldiğimizde kızımın yüzünün kan içinde olduğunu gördüm. Benim kelepçelerimi çıkarıp kızımla görüştürmediler. Kızımın burnundan akan kanlar durmadığı için ambulans çağırıp hastaneye gönderdiler. Daha sonra kızıma ve bana hastaneden 5 gün iş göremez raporu verdiler.

Polislerin bazıları 17 yaşındaki kızıma ayrıca ‘şişko’ diye dalga geçip ‘seni öldürürüz’ diyerek tehdit etmişler. Ne olacak, iyileşecek mi bilmiyoruz. Polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağım ve kanuni yollardan hakkımı sonuna kadar arayacağım.” ifadelerini kullandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.