Amerika bu genci konuşuyor

90

ABD’nin Utah eyaletindeki Salt Lake şehri Fairpark bölgesinde yaşayan Darin Mann isimli bir ev sahibi, soğuk kış günlerinde dışarıda yaşamak zorunda kalan evsizler için kendi başına bir proje geliştirdi.
Mann, geliştirdiği proje kapsamında evsiz kişileri ön bahçesindeki çadırlarda yaşamaları için davet ederken bu kişilerin evinin ön bahçesini kullanmalarına ayrıca banyo ve tuvalet ihtiyaçları içinde kendi evindeki banyo ve tuvaleti kullanmalarına izin verdiği öğrenildi.
Ocak ayında böyle bir karar alan Darin Mann’ın, bu projesine ‘’Köy Kampı’ adını verdiğini çadır alanını açtığı ve yaklaşık 15 kişinin burada yaşadığı ifade edildi.
Darin Mann yerel basına yaptığı açıklamada “Amacım bu soğuk kış günlerinde dışarıda yaşamak zorunda kalan evsizlere açılarını değiştirmek. Her insan gerçek anlamda insan muamelesi görmeyi hak ediyor. Bizlerde bunun için onlara yardımcı olmalıyız” ifadelerini kullandı.
Darin Mann evin bahçesinde yaşamaya başlayan kişilerin gönüllü olarak onurlu bahçeyi temizlememe ve mevsime göre hazırlamama yardım ediyorlar. Kaldıkları alanı temiz tutuyorlar ve aynı zamanda korunmasız insanlarla çalışmanın olumlu bir örneği olmaya yardımcı oluyorlar.” dedi.
Öte yandan Mann’ın tüm komşularının bu duruma olumlu bakmadığı, şehir yetkililerinden şikayetler aldığı ve kampın kapatılması için 2 haftalık bildirim geldiği belirtildi.
Ancak Mann, bir şekilde ‘köyünü’ açık tutmayı planlıyor. Komşularıyla iletişim halinde olduğunu ifade eden Mann, bazı komşularının kamp için yemek yaptığını ve kıyafet bağışında bulunduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.