Adana’daki çetenin liderinin ilginç polisten kaçma tekniği

41

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri Yüreğir ilçesinde silah ve uyuşturucu madde ticaretini yönettiği, çok sayıda yaralama ve adam öldürme olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilen silahlı suç örgütünü deşifre etti.
Suç örgütünü yaklaşık 8 ay boyunca teknik ve fiziki takibe alan ekipler tüm örgüt üyelerinin belirlenmesi üzerine 13 Ocak günü şafak vakti operasyon düzenledi.
Belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda biri komiser olarak aktif görevde olan 13’u polis olmak üzere 61 şüpheli gözaltına alınırken baskın düzenlenen evlerden birinde örgüt lideri olduğu tespit edilen Murat Takak’da yakalandı. Baskın düzenlenen evlerde yapılan aramalarda ruhsatsız 11 tabanca, 10 av tüfeği, 3 bin 504 adet uyuşturucu hap, 3 kilo 764 gram esrar, 71 bin 430 lira, 13 alacak senedi ele geçirildi.
Yapılan incelemeler sonrasında örgütün 2 cinayeti örtbas ettiği, örgüt liderinin 5 Mayıs 2020 tarihinde Mehmet Ali Seyhan’ın tabancayla öldürdüğü olayın ardından tutuklandığı ancak daha sonra cinayeti A.B.’ye üstlendirmeye çalıştığı öğrenildi.
A.B.’nin, cinayeti üstlenmeyi reddedince ailesinin evinin duvarına ‘kan davalısı’ yazıldığı, daha sonra da suçu üstlendiği, Tatak’ın serbest bırakıldığı ileri sürüldü.
Poliste 43 olaydan suç kaydı olduğu tespit edilen Murat Takak’ınbiri dini nikahlı 2 eşinin olduğu ve yanındaki silahları, polise yakalatmamak için eşlerinin çantasında taşıdığı ortaya çıktı. Öte yandan, örgüt üyesi olan ve ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcılarının 12’şer saatlik vardiyalarla satış yaptıkları öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.