Ahırda yakalandı

110

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi kırsal Hantepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda Süreyya Büyük adlı kadın eşi Mehmet Büyük’ten gördüğü şiddet yüzünden şikayette bulundu. Süreyya Büyük’ün şikayeti üzerine Süreyya Büyük, kızı Yağmur ile birlikte, kendi istekleri doğrultusunda Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’ne (ŞÖNİM) teslim edildi. Burada bir süre kalan Süreyya Büyük, daha sonra kendi isteğiyle  21 Ocak’ta dilekçe vererek ŞÖNİM’den ayrıldı.

ŞÖMİN’den kızıyla birlikte ayrılan Süreyya Büyük babasının evine gitti. Eşinin baba evine döndüğünü öğrenen eşi Mehmet Büyük ile tekrar konuşarak evlerini Diyarbakır’a taşıması koşuluyla anlaşarak Hantepe Mahallesi’ndeki evine geri döndü. Büyük ailesi 28 Ocak’ta taşınma amacıyla eşyaların araca yüklendiği sırada, Mehmet Büyük, av tüfeği ile eşi Süreyya Büyük’ü öldürdü. Mehmet Büyük eşini öldürdükten sonra bu kez de sşinin kız kardeşi Fatma Sever ile yakını Ebubekir Büyük ve çocukları Azat, Ömer ile Enes Büyük’ü de yaralayarak olay yerinden kaçtı. Eşinin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Süreyya Büyük, otopsinin ardından mahalle mezarlığında toprağa verilirken, jandarma kaçan kocanın yakalanması için çalışma başlattı.

Mehmet Büyük’ün yakalanması için Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve istihbarat birimlerinden oluşan özel ekip kuruldu. Ekip yaptığı istihbarat çalışmaları sonucunda Mehmet Büyük’ün saklandığı yeri tespit etti. Büyük, ilçeye bağlı kırsal Güzel Mahallesi’nde saklandığı evin ahırında yakalanarak gözaltına alındı. Büyük’ün jandarmadaki sorgusu sürüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.